| anonim_4396 a întrebat:

Hei,poate cineva care se pricepe la matematica sa ma ajute pe whatsapp sa înțeleg niste exercitii cu operații cu funcții derivabile? am mai multe exerciții similare, daca mi-ar explica cineva la unul pe restul as putea sa le fac singur happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In manual gasesti mai multe probleme, nu numai una, rezolvate si dupa cum spui, mai departe te descurci singur.

| Strumfulet a răspuns:

Ai nevoie de tabelul de derivate. Apoi totul e foarte simplu, le rezolvi dupa formule. happy