| Maya_6425 a întrebat:

Hey buna imi poate explica cineva care se pricepe la matematica cum se fac operatiile cu intervale va rog crying

2 răspunsuri:
| anyska a răspuns:

Este simplu. Rerezinti pe axa si pui o paranteza de la primul la ultimu numar ( adica amandoua '' curpinse in perechea de paranteze ) si hasurezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce te referi, pentru ca la ce s-a referit anyska e reprezentatia pe axa a intervalelor, dar operatiile cu intervale sunt de genul reuniune(U), intersectie (U intors), incluziune(U pe lateral oblic). Operatiile cu intervale sunt foarte dificile si greu de inteles insa iti trebuie un manual sau un profesor pentru a intelege mai bine! Sper ca am fost de foloslaughing