| Torarinchi a întrebat:

Hei, stie careva cu ce medie s-a intrat in liceul de arte:,, Nicolae Tonitza" din Bucuresti? As vrea nota precisa. Nu site-uri in care sunt trimisa sa caut. Dau funda! kiss

Răspuns Câştigător
| Johnny25 a răspuns:

Ultima medie a fost 7.94

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile de admitere de la liceele "vocaţionale" NU se fac publice ( pe net ) - vezi linkul oficial :
http://static.admitere.edu.ro/2014/staticRepI/j/

Vezi şi "Broşura admiterii 2015" ( pe care aţi primit-o şi de la şcoală ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

NU ai precizat dacă ai susţinut probele de "vocaţional" în luna Mai 2015 şi dacă le-ai promovat...
În cazul în care NU le-ai susţinut/promovat, NU te poţi înscrie la un liceu "vocaţional" ( deci, nici la Tonitza )!

Pentru a te putea înscrie la un Liceu de Arte, trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai ( să fi dat în luna mai 2015 ) probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( arte ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

http://www.isjbraila.ro/......I_2015.pdf

| Torarinchi explică (pentru bursuc001):

Le-am sustinut si le-am si promovat. Ideea era care era media.

| bursuc001 a răspuns (pentru Torarinchi):

Mda, în acel caz, media M.F.A. se calculează conform modului precizat la pag. 26 din "Broşura admiterii 2015" - vezi detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară :
http://www.tpu.ro/......edia-este/

Candidaţii sunt admişi în ordinea descrescătoare a mediei M.F.A!
În cazul în care, conform mediei pe care o vei avea, vei fi admisă, atunci eşti "gata intrată" la acel liceu - NU mai trebuie să participi la repartizarea computerizată :)

În altă ordine de idei, şi eu puteam să te "aburesc" că media ar fi "x" ( FĂRĂ nici o dovadă ), dar NU are nici un sens să te mint!
Eu NU "alerg" după funde, aşa cum o fac alţii şi NU sunt dispus să MINT pentru ele!

Am precizat mai sus şi o REPET : Mediile de admitere de la liceele "vocaţionale" NU se fac publice ( pe net ) şi NU ai de unde să le ştii!
Poate, cel mult, dacă ai vreo cunoştinţă în corpul profesoral sau în conducerea liceului...

O zi frumoasă!

| Torarinchi explică (pentru bursuc001):

Pai faza e ca sora mea e in liceu. laughing Insa ea nu stia care a fost media anul trecut pentru ca nu prea a interesat-o detaliul asta. Si eu habar nu aveam care era. Mersi pentru link-ul care mi l-ai dat. Chiar imi este de folos. kiss

| bursuc001 a răspuns (pentru Torarinchi):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!

| alexs99 a răspuns:

Nu exista medie de admitere, se intra pe baza unui examen de aptitudini care se sustine inaintea Evaluarii Nationale.
O zi buna.

| AnimeKing a răspuns:

Întreabă pe cineva de acolo.

| Anonim838 a răspuns:

Nu se intra pe medie dai o proba la liceu si gata

| isabellemuresan2000 a răspuns:

Inca nu s au dat examenele happy