| Mihai333 a întrebat:

Hei. Sunt anul I la I.P.G. și nu știu cum funcționează sistemul de credite. Momentan am 30 de credite din 40. Deja sunt repetent sau mai am dreptul la sesiunea de restante?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce nu intrebi la facultate, sa afli numarul minim de credite cu care poti promova, la fiecare facultate poate sa fie diferit.
In orice caz ai dreptul sa sustii restantele indiferent cate ai, doar daca nu obtii numarul minim de credite prevazut sau nu te prezinti la restante atunci va trebui sa repeti anul.