| Angela_Maria_2001 a întrebat:

Hei. Știți vreo carte bună pentru dezvoltare personală? (Nu pentru business) Vreau ceva pentru personalitate, relații, încredere în sine. Ceva mai psihologic. Posibil ceva ce ați citit și voi! Mersi

7 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Atomic Habbits-James Clear
Gandeste fix pe dos-Paul Arden.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Terapia prin râs" - scrisă de Lenny Ravich. Funcționează.

| aimullah123 a răspuns:

Probabil s-ar putea sa te ajute Inteligenta emotionala de Daniel Goleman

| 4evergentleman a răspuns:

Cele de la Osho și Eckhart Tolle gen puterea prezentului, un nou pământ și de la maiestrii spirituali, chiar de la indianul acela filosof nu mai știu cum îl cheamă, Sadhguru parca.
Niște cărți nu o sa îți aducă încredere de sine ci propriile acțiuni și realizări te vor îmbunătăți.

| doctorandus a răspuns (pentru 4evergentleman):

Si tehnic, Osho vindea umanism secular reimpachetat drept religie a iluminarii.

| minime3 a răspuns:

Secretele succesului, de Dale Carnegie, o carte premiata, care mi-a prins bine sa o citesc

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

O carte buna pentru dezvoltare personala, personalitate si incredere in sine este „Limbajul trupului". Cartea are cam 100 de pagini si a fost tiparita cam acum 20 de ani.