| AvalohAlyn a întrebat:

Hei,tocmai am vazut ca am ca materie noua de liceu anul asta educatie artistica dar si literatura universala..intrebarea mea e ce se face la educatie artistica Ce se invata?(cred ca nu te pune sa canti nu?)laughing Cine mai are aceasta materie sa-mi spuna si mie cam in ce consta si de asemenea cam ce se invata la literatura universala,ce opere, ce autori? Cine este la filo il rog sa imi spuna.
Dau funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Educatia artistica imbina cele mai nesteptate materii putand fi combinate o gramada de materii: literatura, muzica, pictura, fizica, chimie, etc.
Scopurile sun de a dezvolta abilitatile artistice, aprecierea critica, intelegerea diversitatilor culturale, Dezvoltarea exprimarii individuale si a creativitatii, dezvoltarea abilitatilor de comunicare, ridicarea gradului de constientizare a mediului, expunerea la evenimente variate. In cateva cuvinte: ridicarea nivelului de cultura generala.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In particular ce invatati voi nu stiu ca este prea mult timp de cand am terminat scoala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în Programele indicate în răspunsul dat la întrebarea ta ulterioară...

Toate cele bune!