| Alex00990 a întrebat:

Am 16 ani si sunt foarte interesat de politica, de filosofie, de psihologie si intr-o oarecare masura de marketing. Imi place sa vad oameni, sa le invat comportamentul, sa li-l studiez, si chiar daca e imoral, sa ii manipulez (intr-o oarecare masura). Vad lumea ca un joc de strategie. Ma gandesc ce cariera ar fi potrivita pentru mine. Cred ca cele mai plauzibile ar fi aceea de psiholog, agent de PR, ceva juridic, management. Planul meu (deocamdata) este acela de a ma duce la facultatea de psihologie, dupa care sa fac master de psihologie organizationala si managementul resurselor umane. Adica pe undeva pe la 23 de ani as termina studiile. Apoi ma gandesc sa imi gasesc un loc de munca in domeniu, si in paralel sa imi infiintez si sa-mi dezvolt o afacere. Implicarea in politica o vad ca o optiunie valabila, dar probabil dupa ce imi creez o baza materiala solida.
Voi ce parere aveti? Ce ati face in locul meu? Orice opinie este bine venita!
Multumesc!
P.S.: Nu vreau sa ma judecati, v-ati irosi timpul!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"voi ce parere aveti? "

doamne ajută!