| Panteraa a întrebat:

Am de ales pentru liceu stiinte sociale simplu si stiinte sociale intensiv engleza. Problema este ca nu stiu ce sa aleg. Stiu ca e mult mai bine intensiv engleza, dar nu cred ca sunt asa de pregatita. In generala am schimbat profesorii de engleza in fiecare an si nu s-a pus asa mult accent pe acest obiect. Acum as vrea sa dau la intensiv, dar nu cred ca sunt pregatita.E greu tare la intensiv engleza incat sa nu ma pot descurca? Ce sa fac? O parere.

2 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Nu o sa studiezi in engleza ca sa nu ai de ce sa fii pregatita.Mergi acolo sa predai sau sa inveti? Nu trebuie sa stii engleza la perfectie, profesorii sunt acolo sa te invete.

| Alecs19 a răspuns:

Bună! Și eu sunt la o clasa de intensiv. dar eu fac info intensiv... Intensiv inseamna sa faci mai multe ore de engleza (in cazul tau). Pofesorii sunt acolo s-a te invete nu trebuie sa fii as la engleza ca sa fii la intensiv.
Baftăăă la liceu!