| anamaria0974 a întrebat:

Hei TPU am de facut o scrisoare adresata unui ziar si nu stiu despre ce sa fac de fapt ce as putea scrie in ea va rog ajutati-ma imi trebuie repede multumesc

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ai putea sa pretinzi ca le dai un pont, o sugestie in legatura cu un subiect ce ar constitui o baza buna pentru un articol care sa apara in ziarul respectiv.

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna!
Le poti da un pont sau o sugestie despre un anumit lucru!
Ai putea sa scrii de exemplu despre canalul Pro TV. ca doar sunt mii de emisiuni.
Poti scrie despre Pariu cu viata, Romanii au talent au daca vrei ceva despre care nu ar scrie mai multa lume "happy hour". exemplu:
Dimineata ma uitam la stiri si dintr-o data mi-a aparut in fata un chenar negru pe care scria ca emisiunea happy hour a fost amendata din cauza faptului ca au primit un invitat ce adresa vorbe injurioase unor persoane.
Sau daca vrei ceva mai. mai poti scrie despre Romanii au talent, ce boacane au facut concurentii.
Interviu cu cei din pariu cu viata.Vei vedea daca personajele coincid adica daca au aceleasi probleme, relatii. etc, etc!
!~~Bafta~~!