| Panteraa a întrebat:

Am o nelamurire. Te ajuta mai mult in viata daca faci ASE-ul decat daca ai face facultate de economie la Cluj, Iasi sau in alta parte? Conteaza asa mult unde faci facultatea respectiva?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de irelevant atat timp cat urmezi o facultate acreditata, conteaza sa stii ceva dupa ce termini facultatea aia, nu ce scrie pe diploma.

Singurul avantaj al ASE ului poate fi pozitionare in Bucuresti si diverse colaborari cu firme din capitala

| TudyCFR a răspuns:

Bineinteles conteaza mult mai mult ASE-ul deoarece este foarte renumita si stiuta de toata lumea si mai repede iti este recunoscuta ca valoare dar si BABES de la Cluj are cam acelasi prestigiu insa parca ASE era mult mai cautata in domeniul economiei

| RecKinul a răspuns:

Contează cât de bine stăpâneşti specialitatea pe care ai facut-o. La un interviu de angajare contează mai mult ce ştii să faci în practică, nu ce facultate ai terminat.