| RozAnasiioana a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare. la vara s-ar putea sa ma mut in Anglia si s-ar putea sa ne mutam definitiv acolo eu trebuind sa ma duc la scoala. intrebarea mea este: eu nu stiu engleza atat de bine incat sa ma duc la o scoala normala si sa inteleg lectiile perfect, asa ca va intreb, exista vreo scoala in Anglia pentru cei care abia s-au mutat acolo si nu stiu perfect limba sau ceva de genul asta? multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, pentru primul an te vor introduce intr-o clasa unde inveti doar engleza si dupa aceea vei relua scoala de unde ai ramas, adica vei pierde 1 an fata de colegii din Romania, din cauza anului care inveti doar engleza.