| byza a întrebat:

As vrea sa ma inscriu la Kretulescu. Am mediaaa de admitere 8, 65. As vrea sa stiu ce parere aveti despre profilul Economic sau Comert. Care este mai bun pe viitor?
big grin

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cu comert in principiu te angajezi undeva in comert. la profil economic insa poti iesi contabil, sau mai faci un curs dupa liceu pe resurse umane, ai o meserie buna si frumoasa asigurata si fara sa mergi la facultate, sau iti gasesti usor de lucru cat faci facultatea sa ai un banut in plus. plus ca daca faci economic iti va veni foarte usor sa mergi la ASE la mai multe profiluri decat daca faci comert, asa ca economic ar fi mai util.

1 răspuns:
| cici96 a răspuns:

Eu zic ca economic happy si eu sunt tot la fel happy si din cate stiu la comert faci 13 clase nu 12 happy