| Catalina1243 a întrebat:

Care dintre voi este la profilul mate-info bilingv engleza? Cate ore de engleza si mate faceti? Vi se pare prea complex/greu?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Eu sunt la Mate-Info intensiv info, dar din cate stiu avem ore la fel cu o mica diferenta. Eu am 4 ore de info/saptamana(clasele ix-x) si 2 de engleza, tu ai 3-4 ore de engleza si doar 1-2 ore de info.

4 ore de mate, indiferent.

Nu mi se pare greu daca profesorii sunt intelegatori.La mine in liceu profesorii de materii ce tin de uman isi dau seama ca suntem la profil real si ca vrem sa invatam pentru celelalte materii.

La matematica daca faci tema mereu nu ai probleme. La fel si la orice materie ce tine de real, sa inveti constant, si nu mori daca lasi o zi fara sa recapitulezi.

La bilingv parca e mai greu ca ai 5 teze de dat: Romana,Mate, Info, Engleza, bio/fizica/chimie.
Iti sugerez sa alegi biologia, e cea mai usoara, daca inveti constant acolo iti va fi usor pentru teza.

E un profil foarte frumos, nu vad de ce sa ramai repetent la acest profil, daca ai putina seriozitate in tine, reusesti sa treci, daca nu te intereseaza deloc, nu are rost.

| Catalina1243 explică (pentru AC4S4):

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

În plus, dacă este bilingv/intensiv limbă străină, vei face mai multe ore din acea limbă ( mai mult cu 3-6 ore; la bilingv chiar anumite materii în acea limbă ) + că vei da şi teză la acea limbă...

Toate cele bune!