| RaisaRamona a întrebat:

Hei TPU big grin. As dori sa ma inscriu la ASE dar am unele nelamuriri:
1. Optiunile pe care le aleg, unde le scriu? Imi dau ei o fisa de inscriere sau trebuie s-o iau eu cu cateva zile mai inainte?
2. Cand trebuie sa platesc taxa de inscriere pentru optiunile alese? Inainte sa depun dosarul la pregatire in cadrul academei sau dupa ce l-am pregatit merg sa platesc taxa apoi merg sa-l inscriu?

3 răspunsuri:
| LumiBo a răspuns:

1. La ei pe site e o fisa de inscriere. O printezi in cate exemplare ai nevoi si o completezi
2. Taxa se plateste inainte. Chitanta de achitare este in documentele necesare in dosar. O poti plati acolo, cand mergi sa depui dosarul, la casieria din incinta.
Multa bafta sa intrii :*

| RaisaRamona explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. :*

| Darcs a răspuns:

Buna. Si eu aplic la ASE poimaine. M-am informat foarte bine in legatura cu tot asa ca am sa iti impartasesc si tie detaliile. Optiunile vor fi pe o fisa pe care ti-o vor da ei. Tu vei alege ce facultate vrei si la ce forma de invatamant de inscrii. Taxa de inscriere o platesti la ghiseele ASE iar bonul pe care il vei primi il bagi in dosar si il depui dupa. Nu uita sa ai dosarul complet, altfel nu ti-l primeste. Succes