| Noone4u a întrebat:

Hei TPU, daca eu de exemplu am media 7.28 iar media de admitere intru-un liceu la mate-info este 7.48 pot intra acolo cu media mea chiar daca este mai mica?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Logic este dacă ultima medie este 7.28 ca admitere!
Dacă ultima este mai mare, normal că te vei afla pe dinafară.
Pa, pa.

| gohsty a răspuns:

In fiecare an la un liceu, cea mai mica medie se schimba.Or e mai mare decat precedenta or mai mica.Ai cateva sanse sa intri dar pune mai multe licee pe lista.De preferat cu medie cat a ta or mai mica, ca sa iti asiguri un loc clar.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu. ultima medie difera de la an la an, poate sa fie mai mare sau poate sa fie mai mica, depinde de rezultatele la examene. eu am intrat cu media 8.09 la mate info chiar daca anul precedent ultima medie era 8.26

| RichardCezar a răspuns:

Depinde si de celelalte persoane care intra. Daca ceilalati au medii destul de mici atunci ai si tu sanse sa intrii.

| FLoriinaaa a răspuns:

Media de admitere 7.48, este ultima cu care s-a intrat anul trecut la liceul respectiv.Asta te ajuta sa afli cam la ce nivel trebuie sa fi.Insa,mediile se schimba de la an la an. Poti intra si cu media ta, daca mai ai loc.In ultimii ani, mediile au scazut, asa ca ai destule sanse sa intri.:*:* Funda?

| Sk0rpyon a răspuns:

Media de la acel liceu reprezinta cea mai mica medie cu care s-a intrat in anii precedenti.Nu este o limita.Aceasta medie se schimba de la an la an. Daca esti norocos s-ar putea sa intrii, atat timp cat ceilalti care vor sa intre au medii apropiate ca ale tale.
De exemplu daca sunt 50 de locuri atunci ei vor selecta primi 50 de elevi cu mediile cele mai mari.
Inca o data, acea este media cea mai mica cu care s-a intrtat anii precedenti, nu este o limita.Este doar ca un ajutor, sa te poti ghida.