| Mara14 a întrebat:

Hei TPU, daca la examen, la antonime am pus egal are ceva?

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| RainmakerX a răspuns:

Cam da... Depinde de cat de nebuni sunt corectorii. Atata timp cat ti s-au cerut antonime si tu le-ai scris atunci nu cred ca ti le taie chiar daca ai pus egal. Pana la urma le-ai pus, daca sunt bune nu o sa ti le taie.
Repet, depinde foarte mult de nivelul de rautate si cel de nebunie al corectorului.
Bafta!

-Blytz-

| Mara14 explică (pentru RainmakerX):

O sa vrea sa termine cat mai repede, deci nu cred ca se uita exact la fiecare detaliu ca cei de la corigenta.

| RainmakerX a răspuns (pentru Mara14):

Normal ca nu! Am zis deja. Le-ai pus si asta este tot ce conteaza. Unii, care au ochelari si care sunt un pic grabiti (corectori adica) poate ca nici nu isi dau seama de diferenta. Nu iti mai face atatea griji. O sa treaca repede si asta!

| Mara14 explică (pentru RainmakerX):

Am vorbit cu meditatoarea si a zis ca nu sta nimeni sa se uite daca e egal sau nu

| RainmakerX a răspuns (pentru Mara14):

Ok. Foarte bine! Succes!

| Mara14 explică (pentru RainmakerX):

Mersi,la fel

| SimonaCristina a răspuns:

Buna,Mara!
Nu cred ca este vreo problema.Depinde si de gradul de exigenta a cadrului didactic care are sarcina de a evalua lucrarea. Oricum, daca raspunsurile sunt corecte, cred ca va tolera acest fapt.
De acum incolo, te sfatuiesc sa folosesti semnul corespunzator.
Bafta la matematica! Sa iei nota mare!

| Mara14 explică (pentru SimonaCristina):

Mersii. Chiar ma gandeam daca am taiat si nu mai stiu. Mersii, oricum matematica e mai pe limba mea si acolo ma descurc dar va fi mai greu decat la romana ca asa e mereu

| SimonaCristina a răspuns (pentru Mara14):

Ma bucur ca te-am putut ajuta. happy Te pup! :*

| Takatsuki a răspuns:

Nu cred.