| Alexandra_Ilie_1992 a întrebat:

Hei TPU, încep prin a spune ca sunt clasa a 7 a și îmi place foarte mult biologia. In clasa a 8 a am auzit ca nu este olimpiadă de biologie așa ca vreau sa merg la olimpiada de clasa a9 a. La mine în județ se organizează " Cursurile de Excelență" iar eu de la anul voi participa la cursurile pentru clasa a9 a deoarece așa au considerat profesorii. Întrebarea este dacă voi putea sa merg la olimpiada de a 9 a chiar dacă eu voi fi a8a?

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

E ciudat că nu este olimpiadă în clasa a 8-a. Interesează-te mai bine, poate că este! Și în legătură cu olimpiada pentru clasa a 9-a, nu poți participa decât dacă ești clasa a 9-a, nici mai mică, nici mai mare. Ar însemna înșelăciune. Baftă în continuare!

2 răspunsuri:
| gabriellekasia a răspuns:

Hei, cred că cel mai bine ar fi să întrebi un profesor. Însă, din câte ştiu eu, este olimpiadă şi la clasa a 8-a. Referitor la participarea pentru clasa a 9-a... ştiu că se poate doar la ştiinţele umaniste (filosofie, psihologie).

| Calin_RalucaAndreea_1989 a răspuns:

Nu, nu vei putea. Dar nu iti face griji, oricum in clasa a 8-a vei fi foarte ocupată cu examenele.