| pokenstein a întrebat:

Hei TPU,

Ma apropii usor, usor de Bac si am o problema. Sunt la filologie si voi da Bacul la romana, istorie si imi voi alege geografia. Problema este ca nu stiu materia exacta care va intra la istorie ( spre exemplu este cea din clasa 9-12 sau doar din a-12-a, daca este doar istoria moderna sau nu). Aceeasi problema o am si la geografie.
Sper sa ma puteti ajuta.
Multumesc

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Sunt în aceiaşi situaţie ca şi tine însă eu nu voi da la Geografie, ci la Psihologie deoarece nu mă pricep deloc la primul obiect menţionat.
La Istorie vom da BAC-ul numai din materia de clasa a-XII-a.
La Geografie nu sunt sigură însă noi am mai lucrat în clasă subiecte de BAC şi din câte am observat acestea cuprindea materia din toţi anii de liceu.
Pa-pa.