| Floricica23 a întrebat:

Hei TPU, ma numesc ramona si anul acesta am terminat clasa 7 si vreau sa stiu cum este clasa 8 in afara de examene,cum sunt materile ce se fac, sunt mai usoare, cum sunt? vreau sa stiu si as mai dori o lista completa de rechizite pentru clasa 8

Răspuns Câştigător
| ArrianaM a răspuns:

A 8-a e destul de grea..stresul examenelor. materiile nu sunt foarte grele si nici profesorii nu mai sunt asa stresanti. La limba romana apar catev alucruri noi, deci ar fi bine sa stii materia 5-7, sa nu fie nevoie sa inveti tot timpul,adica sa ai si tu putin timp liber. Vei face foarte multa pregatire. Unii profesori va vor lasa sa invatati la mate si romana. iti trebuie pixuri,creioane,trusa geometrica, multe caiete de mate si romana, dosare, mape, folii. cam atat. Ai grija cat de mult te streseziwinking. EU sunt boboaca. am facut fata binisor in a 8a, am avut media 9, 97, la examene am luat 9, 45 la romana si 9, 5 la mate, media de admitere 9, 59, am intrat unde am vrut la liceu, dar am muncit foarte mult. iti urez multa bafta :*

2 răspunsuri:
| deliqventa13 a răspuns:

Buna,eu sunt in clasa a 10-a.Sa stii ca in clasa a 8-a este usor, vei face multa pregatire la mate si romana, iar la celelalte ore va fi mai usor deorece profesorii vorbesc intre ei sa nu va dea multe teme pentru ca trebuie sa invatati etc.iti recomand sa iei foi A4 si folii, eu am avut de facut foarte multe portofolii

| ArrianaM a răspuns:

Mulțumesc pentru fundiță :*