| Amaris111 a întrebat:

Vreau sa stiu engleza, o inteleg putin dar as vrea sa pot vorbi si sa o stiu bine, nu stiu ce metode sa folosesc care sa ma ajute sa invat usor si rapid.
Aveti idei?
Dau funda, multumesc!

2 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

Cel mai rapid este sa citesti in engleza. Daca nu iti place sa citesti inseamna ca nu ai gasit cartea care sa iti placa. Citeste fanfictionuri. Eu asa am ajuns de la a1 la b1 intr-o vara

| Robert186 a răspuns:

Încearcă să urmărești cât mai multe filme subtitrate iar după să le vezi fără subtitrare si o sa înveți destul de repede asa am învățat și eu sper sa te ajute si pa tina