| Angelindeed a întrebat:

Vreau sa invat gramatica engleza. De unde sa incep? Si cum sa fac sa-mi fie mai usor sa compun singura propozitii? Inteleg perfect, dar cand trebuie sa scriu eu ceva nu am idei, nu-mi amintec etc

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să fie la librărie cărți care te vor ajuta să înveți gramatica limbii engleze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aplicatia duo lingo in Magazin Play. Eu zic sa incerci.

| alex15ccc a răspuns:

Cu manuale clasice de clasa 5a, totusi pentru o limba straina ai avea nevoie de profesor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alex15ccc):

Esti mai gramada decat mormanul de kk. Stii care e ideea? Ca sa inveti toata limba engleza cu toate notiunile de exprimare trebuie sa participi la cursuri de limba engleza care in mare parte costa bani. Degeaba stai cu cartea in fata daca inveti doar sa le scrii, nu sa si exprimi corect un cuvant. Tu stii sa faci diferenta? Dupa cate vad, nu!