| Ayliiin a întrebat:

Hei, tu! happy
Am nevoie de ajutorul tau. :-s.
Vreau sa schimb medicina din ziua de azi, stiu ca cer prea mult, dar am increde in fortele mele! happy
Visul meu suna cam asa : termin medicina, merg intr-o tara straina, adun o suma destul de frumusica si intr-un final vin in Romania si fac o clinica happy.
Clinica la care visez este la fel de dotata ca cea din America, un exemplu. :d
Bineinteles nu va fi privata!
Poate cer prea mult, sau poate prea putin thinking, dar STIU CE VREAU! happy
In principiu vreau sa fiu si medic pediatru, urolog, ortoped etc. (vreau sa stiu absolut tot ce tine de medicina happy )
Stiu ca o sa-mi va lua ani grei de studiu, dar sunt pregatita din toate punctele de vedere!
Acum intrebarea : Pe ce sa ma exez mai mult? Vreau parerea voastra! De ce fel de medici credeti ca ar avea Romania nevoie!? happy
Multumesc >big grin

1 răspuns:
| Anca95 a răspuns:

In momentul de fata se cauta medici in orice domeniu atat in Romania cat si in strainatate.Te apreciez foarte mult pentru ceea ce vrei sa faci pentru populatia asta.INtr-adevar trebuie schimbat sisiteul medical pentru ca este la pamant daca te duci in spitale iesi mai bolnav decat ai intrat datorita mizeriei de acolo. Medicii nu mai sunt ce erau,acum majoritatea nu mai practoca aceasta pofesie pentru a ajuta oamnei, ci pentru ca lua bani din stanga si din dreapta si pentru a da diagnostice false (nu toti, Doamene fereste).Imi place ideea ta, sa stii sper ca mai sunt oameni care sa gandeasca ca tine pentru ca stii cum e, cu o floare nu se face primavara, insa pentru a schimba societatea asta treuie ca noi, tineretul sa luptam pentru asta nu sa ne plagem de mila ca Romania este Romania si gata.Este o tara minunata cu niste oameni extrem de calzi si de primitori cum nu gasesti nacaieri in lume, are o frumusete ca rupta din basme, insa trebuie sa lucram putin la comportament si la conceptii si daca noi o sa facem asta cu siguranta se va schimba. Sper ca vei reusi sa faci ceea ce ti-ai propus. Urmeaza specialitatea care crezi tu ca te reprezinta si care iti place desigur.