| GTudor1999 a întrebat:

Hei!
Urmeaza sa incep anul 1 la facultate si pot sa aleg ca optional sportul si mai exact, fotbalul. Stie cineva pe ce se pun notele? Adica nu prea cred sa fie niste cerinte clare(ca la atletism). E cineva pe aici care poate sa imi raspunda?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

In general, notele se pun pe prezenta. Daca figurezi ca si prezent la mai multe dintre orele sale, profesorul te va trece cu nota 10 si vei primi si 1 credit. Doar daca este profesorul mult prea exigent, atunci va va nota in urma unei probe sportive.