| CarolineAntonie a întrebat:

Hei! Vreau sa intru la Liceul militar, puteti va rog sa imi spuneti cam cu ce medie s-a intrat anul trecut, din ce materii s-a dat acel test de admintere si pe ce s-a bazat proba de sport?

2 răspunsuri:
| Roctov a răspuns:

Sunt anul II la liceul militar la Campulung Moldovenesc. Nu trebuie sa te iei dupa mediile de intrare de anii trecuti avand in vedere ca metodologia s-a schimbat, iar locurile se dau acum in ordinea mediilor(adica nu se mai ia in calcul daca esti baiat/fata). Testu de admitere este la matematica si lb. romana si este grila.
Proba sportiva este rezistrenta 1000m in maxim 4:15 baieti si 4:30 fete. Si mai este traseul aplicativ in care ai saritura de pe loc, flotari(fete), tractiuni(baieti), mers in echilibru, rostogolire, sarit in spatii marcate, saritura peste obstacol, mers taras, mers printre obstacole cu o greutate(5 kg) si alergare 25m.