| Incarcare a întrebat:

Hei. Vreau sa mergi la "Colegiul Liceal Militar Mihai Viteazul" din Alba Iulia, si as vrea sa aflu niste detalii de la cunoscatori. Cum ar fi programul, daca ai voie sa iesi in oras, daca este net, televizoare. Cazarea si masa sunt gratuite? Trebuie sa platesti ceva in timpul liceului? Ai voie sa fumezi? Ce probe sunt? Mai exact probele fizice si ce medie trebuie sa am. La anul' o sa fiu in a 8a, si ma interesez de pe acum ca sa stiu daca sa incep sau nu sa ma pregatesc.

1 răspuns:
| SmartShooter a răspuns:

Uite, eu am vrut sa dau acolo anul trecut si ai urmatoarele bareme la probele sportive : 4minute 40 pe 1000 de metri, si trebuie sa faci la traseu mers printre jaloane, 5 flotari, 2 sarituri de pe loc adunate sa fie 3 metri, un patrat ce contine alte 9 ( fiecare patrat mic are latura de 1 m ) si cam atat. Despre partea cu cazarea, mi se pare ca te cazezi la ei si din acel moment, nu vei mai lua contact cu parintii pana la terminarea probelor. Inscrierile se fac la casa armatei big grin de pilda in Tg Jiu sau pe unde mai sunt... e bine sa te pregatesti din timp, app, vei lua de la casa armatei o fisa medicala, va trebui sa te duci la Craiova ( in cazul meu asa a fost ) la spitalul militar asa o completezi big grin E o proba eliminatorie si asta. Daca mai ai nevoie de detalii lasa-mi mesaj. Spor la lucru e foarte mult de munca dar merita!winking