| lorylorena_8942 a întrebat:

Heii :* Cine ma poate ajuta cu o idee pentru o sceneta de halloween?big grin Fundita! >big grin

4 răspunsuri:
| AnnaSophiaRobb a răspuns:

Subiectul/introducere-de halloween toti bostanii au fost furati, fabricile de bomboane inchise si nimeni nu mai are cu ce organiza halloweenul
desfasurarea-citiva copii au pornit in cautarea bostanilor, pentru a dezlega misterul disparitiei bostanilor si cauza pentru care sau inchis toate fabricile de ciocolata si bomboane
personaje-copii, personajul negativ[cel care face toata treaba murdara], primarul satucului care este responsabil de org. hall., parintii copiilor, si daca doresti mai adauga un personaj de la tine

| ellisa a răspuns:

Ceva comic place oricui. O comedie de halloween ar fi super-tare. xD

Un zombi/un vampir/o fantoma se rataceste in lumea reala, de aici porneste aventura.Se poate intalni cu Basescu, poate iesi la o bere cu Gigi Becali, poate sa isi ia un job, poate sa mearga la scoala. Idei sunt. multe.

| ZaineaM a răspuns:

Poti face despre istoria halloween-ului. sau ca sa nu se plictiseasca restul o sceneta in care sa ii implici si pe ei (ca la circ)

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Pai coteaza de ce iti plaace mi mut. iti dau cate4va idei Sf. ca la asta ma pricep laughing.
1 Vampiri : poti face o poveste de dragoste intre o fata normala de 19 ani, si un baiat vampir.
2 Zombi : o fata afla ca prietenul si priettena ei sunt zombi.ea se italneste intr-un magazin de unde isi ia "arme" cu inca cativa timeri care si ei vor sa ucida zombi mancatori de creiere.
3 lilieci si vampiri : po face cativa lilieci de hartie si colorati si un dans, dar copii sa poarte costume de vampiri. daca iti plac cat de cat ideile mele, trmitemi un mesaj la privat si da-mi Id tau, sa iti scriu acolo mai multe informatii despre piese.