| Anamaria19999999 a întrebat:

Heii, imi puteti spune ce materii se fac la BIO-CHIMIE (germana) la liceu, si cate ore de germana se fac pe sapt?

1 răspuns:
| Feri5 a răspuns:

Eu sunt clasa a X-a la științe ale naturii. Se face biologie, chimie și fizică (3 ore / săpt.), matematică (4 ore pe săpt), română (4 ore pe săpt în a 9-a și 3 ore pe săpt în a 10-a). Mai faci engleză (2 ore), germană (dacă ești la intensiv, faci 4-5 ore), info (1 oră), TIC (2 ore), sport (1 oră), logică (1 oră), muzică / desen (una la două săpt.).

Dar dacă nu-ți place fizica sau cel puțin chimia, îți sugerez să nu te duci.

Va fi foarte greu în clasa a 9-a, dar te vei acomoda.

Succes!