| Lidiu a întrebat:

Heii se aproprie examenele adica mai e pana atunci insa timpul trece repede. Mie una imi place sa desenez si am talent in asta dar totusi nu ma consider prea buna pentru un liceu de arta. E la o distanta destul de mare fata de unde stau eu si mi ca o sa dau de persoane pline de fite care o sa isi bata joc. Si plus am impresia ca o sa fie atatea persoane mai bune decat mine. Ce pot face? Sa merg sau nu la liceu de arte?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu-ti place concurenta, atunci renunta.

| Eastwood a răspuns:

Daca iti place ceea ce faci, te sfatuiesc sa mergi la liceul de arta. Iei autobuzul!winking

| Peridava a răspuns:

Mergi inainte de toate la un profesor de desen de acolo si da o proba. Raspunsul sau legat de talent, te va ajuta sa te decizi.

| Pikabu19 a răspuns:

Sunt a 9-a la liceul de arte plastice Nicolaie Tonitza si-s foarte multumita, am dat probele de admitere inainte de examene ce constau in desen si pictura /modelaj.
Notele de la probe la afli inainte de examenele nationale,si daca nu esti admis, completezi foile cu optiunile pentru licee la fel ca toti ceilalti. Nu ai nimic de pierdut, poti incerca, doar ca trebuie sa te pregatesti, meditatii la desen, emotii mai multe, dar e ok.Succes la examene si la probe daca ai de gand sa te duci pe profil artistic.