| anonim_4396 a întrebat:

Heii!
Stiti ca v-am intrebat despre corigente.
Daa, e aiurea, mai ales ca la celelalte materii am medii destul de mari, numai ca la doua materii BANALE in viziunea mea, am picat pe vara. Engleza si matematica pentru mine nu erau o piedica pana cand am intrat intr-un anturaj dubios [din care am reusit sa ies] care ma tragea in jos. Spre fericirea mea, m-am trezit la realitate ca sa ma pot ajuta singura!
In clasa a 6-a la doua materii? Da. Am gresit, parintii mei stiu absolut tot despre mine, dar am gresit ca la aceste doua materii am plecat deseori, iar in ultimele doua luni de scoala am fost tot timpul la ore..Am o matusa care incearca sa ma ajute in legatura cu profesoarele. Cam ce trebuie sa invat ca sa trec? La Engleza, pe primul sem. am incheiat cu 4, iar pe al 2-lea cu 5 [era 5.42]. si la matematica 5 pe primul si 4 pe al 2-lea...
Ce o sa se intample la examenul de corigenta? O sa fie greu? Ce nota trebuie sa iau ca sa trec? Ce o sa se intample in timpul examenului?
Sute de mii de intrebari imi trec prin gand si nu stiu de unde sa ma apuc ca sa invat!
Explicati'mi ce va trebui sa fac si cum va trebui sa procedez?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Plătim pentru orice greșeală așa că trebuie să treci peste.
La corigență îți trebuie media 5, la ambele.
Dacă înveți puțin îți va fi foarte ușor, străduiește-te și arată-i că meriți să promovezi clasa.

Succes!