| anonim_4396 a întrebat:

Heii, sunt a 8-a si inca ma gandesc la ce liceu sa merg. Vreau sa " tintesc" sus, adica la un liceu care se invata bine. As avea de ales dintre Lazar, Caragiale si Sava. Sa se invete bine dar totusi sa nu fie o atmosfera nasoala, cu profi asprii si colegi cu arfe. As dori sa dau la filologie intensiv engleza. Deci, cei care stiu cate ceva despre aceste licee ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu stiu ca e foarte fain la Cosbuc la bilingv engleza. Nu stiu cum e in liceele mentionate de tine, deci nu pot zice ca e mai rau sau mai bine, dar stiu ca la Cosbuc e si o atmosfera frumoasa, dar si excelenta in invatare, la engleza si nu numai (au multi olimpici, premii la olimpiadele internationale, profesori nativi de engleza)

| AvalohAlyn a răspuns:

Cu siguranta un liceu foarte bun si pe care ti-l recomand cu toata increderea este liceul Gheorghe Lazar..Se face carte, e liceu de mare TRADITIE si de mare prestigiu.

Dar ramane la decizia ta.

Succes la alegere.