| Emima27 a întrebat:

Heii TPU! Ce carti pentru copii/adolescenti imi recomandati? De preferat Fantasy/SF dar orice gen este bun big grin
Multumesc anticipat ^^

3 răspunsuri:
| RoxanaY a răspuns:

De Jules Verne: In jurul Lunii, In jurul lumii, Vulcanul de aur, De la Pamant la Luna, Insula cu elice, Doctor ox printre gheturile eterne, Ocolul Pamantului in 80 de zile, Cinci saptamani in balon, O calatorie spre centrul Pamantului, Insula misterioasa, Castelul din Carpati, Doi ani de vacanta, 800 de leghe pe Amazon, Tinutul blanurilor, Goana dupa meteor, Invazia marii, Un oras plutitor, Raza verde, Sfinxul ghetarilor etc.

De Jack London: Colt alb, Chemarea strabunilor, Calcaiul de fier, Lupul de mare etc.

Cam atat! Funda?

| 8623 a răspuns:

Supravietuitorii de Eric Hunter

| Stoica_Denisa_Gabriela_2002 a răspuns:

Pai, eu am citit multe carti SF, eu ti-le recomand pe astea(astea imi plac mult): Povestea Ellei, Danny, campionul lumii, Harry Potter (toata colectia) si Biletul de loterie(asta nu cred ca e SF dar am plans mult cand am citit-o, e emotionanta).