| MiiruStn a întrebat:

Heii TPU! Ce materii se fac la stiinte ale naturii si mate-info? Trec acum a 9 - a si nu stiu la care din cele 2 sa ma duc Si ce liceuu ar fi mai bun : Victor Babes, Xenopol sau Lucian Blaga?

FUnda!

Răspuns Câştigător
| ColaCola a răspuns:

EU sunt stiinte ale naturii in Iasi.
Pai in clasa a 9 a faci asa..iti spun in mare
Biologie,chimie,fizica,mate,romana,engleza,franceza(eu fac germana),logica,sport,informatica,tic(tehnologia informatiilor si computer-elor), muzica, desen, religie, geografie, istorie.Deci nu vei face mai nimic diferit in afara de logica.
E foarte frumos la stiinte ale naturii.Si daca dai acolo vei vedea cat de aiurea este informatica, sa faci citire de programe si sa inveti tot felul de cacaturi, eu am facut informatica 2 ani si nu am inteles nimic niciodata.

4 răspunsuri:
| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Lucian Blaga, la stinte ale naturi faci multa biologie, chimie si fizica si mate adica in total cu toate materile ai 32 de ore pe saptamana iar la mate-info 45 deci mai bine alege stinte ale naturi fratele meu trece a 12a si stie mai bine

| AlExAlExAnDrU a răspuns (pentru AlExAlExAnDrU):

Mate,chimie,biologie,fizica,romana,tehnologie,sport,informatica,desen,muzica,geografie,istorie,civica,electrica...

| Noi_Rade_Cu_1994 a răspuns:

La mate-info fintca vei sta mai mult la calculator big grin big grin big grin

| MiiruStn explică (pentru Noi_Rade_Cu_1994):

Pe mine ma intereseazaa materiile...