| Idkidk a întrebat:

Heii TPU, eu am o verişoară care e clasa a 4 a, şi mâine are un concurs la matematică, Gazeta Matematică, şi îmi puteţi spune nişte exerciţii ce s-au dat anii trecuţi la acest concurs? Dau fundă pentru cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
| DeliDeliutza2006DeliDeliutza a răspuns:

Bună eu sunt în clasa a 3-a aș putea să îți dau niște exerciții pe care le făcut azi.

Găsește numerele care sunt pare în forma ab25
Ex. 4225 etc...
Într-o sala se sport sunt de 5 ori mai multe fete decât băieți. Știind ca băieți au suma 32, afla câți băieți și fete sunt în total.

32 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Mult trafic mai faceti voi 2!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing)).

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ce ma enerveaza ca nu mai pot vedea notificarile daca s-au scris mai mult de 31 de comentarii, tu mai patesti asa?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Am stat o jumatate de ora la intrebarea mea sa vad comm-ul tau! laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Sistem anti-spamm, cel mai probabil, umbla multi trolli pe net, orice site trebuie sa-si ia metoda de securitaterolling on the floor).

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing
Desigur.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Tu ce-ai mai facut, cum ai mai dus-o?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Am dus-o bine.Am muncit multt saptamana asta.(la scoala)

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Lasa ca e bine, o sa multumesti mai tarziu scolii!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu ii multumesti? laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ii sunt profund indatorat, a facut om din mine, m-a invatat o multime de lucruri!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma bucur atunci.
Sper sa pot zice si eu asta peste cativa ani.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Vei zice, doar ai rabdare, mai ai putin! Anii de liceu sunt cei mai minunati!

| R0R0 a răspuns:

Vrei sa spui ca problemele se extrag din Gazeta Matematica.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Nu ştiu, de când nu mai sunt clasa a 4 a.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Astea merg la toate clasele laughing
In Gazeta matematica nu sunt foarte -foarte multe probleme, dar sunt extraordinar de grele.
Apar diferite numere/luna. (E un fel de ziar)

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Eu nu am revista, şi nici ea nu are, şi are concursul mâine.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Si acum s-a gandit la asta?
Nici eu nu o am.O are profesorul meu.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Nu ştiu.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Ce fel de concurs e? (Nu stii numele sau e o olimpiada)

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Se numeşte Gazeta Matematică.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

N-am auzit de un astfel de concurs, si crede-ma am fost la o gramada.
Ii urez bafta verisoarei tale!
Sa fie atenta si nu uita : Solutia e acolo unde te astepti mai putin si mai usoara decat ai banui!winking

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Nu îţi plac pisicile? :-o

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Nup laughing)
Adica nu am ceva anume, dar din cauza lor mama mea a pierdut o sarcina crying(((

| Idkidk explică (pentru R0R0):

What? Cum aşa?( să nu imi omori pisicile )

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Bacterii de-a lor...
Nu ti le omor. Keep calm.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

crying(((((((((((((((((((((( Îmi pare rău pentru tine şi mama ta, familii tale.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

A trecut ceva vreme. Peste 18 ani.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Aa.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Trebuia sa fie fratele meu mai mare. sad

| Idkidk explică (pentru R0R0):

;((((((((((( crying((((((((

| oprescudorin11 a răspuns:

Problema matematica isi are salasul in literatura, prin remarca Tinii111, care si-a pierdut un frate din cauza pisicilor, a lui Supremo caruia nu-i place sa citeasca maculatura. Seamana cu un roman a lui Proust care cand bea o cafea cu o fata isi amintea o gramada de chestiuni, de la fete, la matematica, (cred ca de fapt bea votca!).
Iata cum se face literatura proustiana! Sa nu va prinda astia ca deja sunt pe rol o gramada de plagiate!
Ca de matematica nu vad o vorba!