| Lightmeup a întrebat:

Heiii, ce inseamna sa fii redactor - sef la o revista?
fac voluntariat la o scoala speciala si un coordonator m-a numit redactor-sef; cam ce atributii ar trebui sa am si ceva indicatii, va rooog, nu am mai facut asa ceva niciodata...
>FUNDA:

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uită-te la un blog, de exemplu la al meu http://lecturirecenzate.ro/ Redactorul sef stabileşte tema, articolele, cum vor arăta, unde se vor pune în pagină, controlează corectitudinea scrierii, măsura în care imaginile ilustrează textul etc.