| anonim_4396 a întrebat:

Heiii... salut care aveti o idee despre o compunere despre viata de elev ca nu am idee, NU cer sa imi faceti tema ci sa imi dati o idee, mersi

Răspuns Câştigător
| alonet a răspuns:

Pai:
- as mai dormi dat, trebuie sa ma trezesc
- chiar daca as mai dormi, nu pot face asta la nesfarsit asa ca ma trezesc
- la scoala prima ora inca dorm, la adoua imi mai deschid ochii, la a treia sunt treaz, la a patra ma plicti, la a cincea sunt pe cale sa adorm si la a 6-sea ora deja dorm,
- drumul spre scoala mi se pare o vesnicie
- o nu am teme de facut
- pfiu ce greu a fost si cu astea.
- as iesi afara dar pun un screen cu natura si un mp3 si ma dau pe TPU
- ai ce tarziu s-a facut si eu tot pe TPU sunt
-ok gata mananc ceva si dorm
_____________________________________
"the end" varianta unui elev obosit
_________________________________
varianta 2 :
e ciudat cum ani trec si cum ma uit in urma si in loc sa ma vad mare ma vad mic. Eram in clasa a 4-a si ma credeam mare, si eram, dar fata de cei din clasa 1-a. ajuns in a 5-a eram "bobocul celor de a 8-a ajuns in a 8-a pe langa toate cosurile si complexele ce le suport am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca ce mare sunt, si sunt, dar fata de cei din clasa a 5-a, si pe cand sa ma obisnuiesc cu statutul de superioritate, iau o palma si ma trezesc in a 9-a unde iar "boboc". o veni si ziua aia cand o sa gust iar din plinatatea maturitati in clasa a 12-a, numai ca de data asta nu ma mai stresez cand vine vorba sa "devin " iar "boboc" deja am experienta in a ma ridica si a ma cobori, oare aceasta sa fie ciclul vieti in care suntem prinsi cu sau fara voia noastra, cand se va sfarsi si cand a inceput? hei mama, hei tata? credeti si voi ce am dedus eu? cand ajungi bunica acest "hopa mitica " s-a sfarsit sau? tot "boboc"? eu sunt la facultate, dar asta am simtit sa scriu despre cum am fost eu elev happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca este super si o sa muncesti... pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutari! aveti ceva idei despre un text pe o tema din viata clasei voastre pentru clasa a 10 Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heiii... salut care aveti o idee despre o compunere despre viata de elev ca nu am idee, NU cer sa imi faceti tema ci sa imi dati o fdcvds

| CHILIPIR a răspuns:

Vorbeste despre biletele dinj timpul orelor, despre aruncatul cu creta in profi, de copiatul la teza...de colegul pe care il iubesti in secret dar care nu-ti da atentie. Ar putea fi o combinatie destul de haioasa.

| carmina_1037 a răspuns:

De ex poti descrie viata ta de elev adica obiceiurile pe care le faci zilnic
despre facutul temelor iesitul la joaca dupa care urmeaza invatatul etc