| heiheihei3 a întrebat:

Heiii,va rog frumos,am nevoie de putina informare, la care profiluri liceene nu se mai face si nu se da bacalaureat la matematica big grin?

6 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

La filologie, stiinte sociala, lps, arta etc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

La filologie scapi de Matematica in clasa a XI-a si nu dai bacalaureatul la Matematica la specializarile Filologie si Stiinte Sociale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca urmezi ramura umana faci matematica numai pana in clasa a X a, ceva de genul o data pe saptamana iar a XI a si a XII a nu mai faci deloc. La bacalaureat desigur nu dai examen la matematica.

| heiheihei3 explică:

Va multumesc mult de informatii :*!

| xElena a răspuns:

Buna, daca optezi pentru ramura umana(filologie/filologie intensiv engleza, stiinte sociale) faci matematica pana in clasa 10 (2ore pe saptamana).La bacalaureat nu dai examen la matematica.