| DeEa_8231 a întrebat:

La orice bacalaureat este nevoie de matematica?

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu,la filologie si stiinte sociale nu trebuie happy

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu. doar unde faci mate intensiv

| analoveskorea a răspuns:

Nu,daca esti la filologie sau stiinte sociale sau la un profil din filiera vocationala cu exceptia celui de invatator-educator dai bacalaureatul la istorie in loc de matematica.Cel putin asa e la ora actuala, peste cativa ani nu se stie ce va fi avand in vedere cum se schimba ministrii.

| Wintersmile a răspuns:

Eu stiam ca cei de la uman(filologie si stiinte sociale)dau la istorie in loc de matematica.Cei de la matematica informatica dau o matematica mai grea la bac, iar cei de la bio-chimie, etc.dau mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiinte sociale se da la bac mate?

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Nu,depinde la ce profil esti.De exemplu la filologie nu se da, dar depinde si de ce reguli se vor mai face in parlament

| ρinkie a răspuns:

Nu. Daca dai de exemplu la altceva (politie, jandarmi etc) poti alege in loc de matematica si fizica: istorie, sport, chimie etc.

| usurelu123 a răspuns:

Da

| PowerON a răspuns:

Da. Matemativa si romana o sa fie mereu si la orice profil. cam aiurea tongue

| snowflake_5692 a răspuns:

Nu, depinde de profilul pe care il alegi atunci cand intri la liceu.