| invisibleboy a întrebat:

Heio, o lovitura cu toporul intr-un lemn cate calorii arde?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Heio!
Tinand cont de greutatea toporului, de drumul pe care-l parcurge toporul de sus si pana la lemnele de pe buturuga, de viteza pe care i-o aplici miscarii, luand in calcul masa corporala pe care o "plimbi" cand lovesti surcelele alea, apreciind esenta lemnului... cam 15, maxim 20 de calorii. Ma contrazici? fa-o : mai pierzi vreo 5 calorii si cand ma contrazici!
(glumesc, nu vreau sa te enervez, incerc sa te fac un pic sa zambesti cu Teoria Toporului, am auzit ca zambetul prajeste mai bine caloriile)

http://www.nutristrategy.com/activitylist4.htm

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fix numarul de calorii din 100 de grame de coliva!

Răspuns utilizator avertizat
| mihairacu a răspuns:

Vreo 10-20

| MisterPeAs a răspuns:

Putine daca dai intr-un lemn, multe daca dai in 1000big grin. Funca?