| UnZambetPentruToti a întrebat:

HELLO! Am o intrebare: de ce unii oameni cred in mos craciun... dar in dumnezeu nu?

Răspuns Câştigător
| Dιєиυтzα a răspuns:

Mos Craciun thinking si eu credeam cand eram mai mica. dar e doar o iluzie. Credem in el ca un personaj fantastic. Cadouri, iubire. el ni le aduce pe toate astea. dar unii nu isi dau seama ca Dumnezeu este tatal nostru si ar trebui iubit si respectat.

7 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Si cine crede in Mos Craciun? Pustanii sub 5 ani? Ce urat trebuie sa va mai plictisiti de puneti intrebari de genul...

| ghitza a răspuns:

Ai citit si tu intrebarea aia despre mos craciun si Dumnezeu nu? Nu ii inteleg nici eu. Sustin tot felul de lucruri pe care nu le pot justifica. Cum aduce mosu' cadourile? Cum intra pe horn? Cine este aceasta persoana? Cum de nu i-a gasit nimeni locuinta cu toate ca avem o aparatura destul de buna in lume? Doar nu o fi un extraterestru? De ce ne dau parintii cadourile daca exista mos craciun?

| Puiu_3680 a răspuns:

Nu cred ca exista un om care sa creada in mos craciun iar in dumnezeu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca mos craciun le face cadouri.

| MeinSieg a răspuns:

Cam trasa de par chestie, fiindca Mosu' si Dumnezeu au legatura unu' cu altu'. Eu nu prea stiu cum sa iti raspund, fiindca eu nici macar nu stiu in ce sa cred. Balanta mea are de-o parte crestinismul si in cealalta ateismul. De ce? Sunt motive si motive sa crezi si sa nu crezi. In cocluzie, oamenii nu au minte fiindca cele doua au legatura. Sau daca ai vrut sa dai un fel de exemplu asupra oamenilor care nu cred in Dumnezeu...

| StanRoxana a răspuns:

Mos Craciun e fals, dar Dumnezeu exista cred.

| EcaterinaPisicuta17 a răspuns:

Cum mi-ai raspuns si tu, iti raspund si eu.Ei nu stiu intamplarea cum a devenir domnul Craciun, Mos Craciun.Si mai ales pentru ca Mos Craciun le aduce cadouri.Ei spun ca Dumnezeu nu le da nimic, dar el le-a dat viata.