Întrebare recomandată | Iru08 a întrebat:

Hello.Am o nedumerire.Sunt din Ploiesti si sunt clasa a 8-a.Dar la liceu vreau sa dau in Bucuresti.Are cineva idee ce anume trebuie sa fac, pentru a face rost de "Ghidul Candidatului" din Bucuresti? Sau cum se procedeaza?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

"Candidatii care provin din alte judete si doresc sa participe la admitere in Bucuresti, se inscriu la centrul special
de înscriere organizat la Şcoala Gimnaziala "Sfinţii Voievozi"din strada Atelierului nr. 25, sector 1, Bucureşti (în apropierea Gării de Nord,
Hotel Ibis), telefon 021/3127572 sau 021/3179916, email sfintiivoievizi@yahoo.com."
Vezi brosura ( pe site-ul Inspectoratului scolar Bucuresti, in format pdf):
http://www.ismb.edu.ro/......l_SITE.pdf