| benid a întrebat:

Va rog frumos am si eu nevoie de ghidul candidatului la admiterea la liceu deoarece vreau sa dau in judetul bucuresti

stie cineva unde il pot gasi pe net?
imi trebuie codul de specializare

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Hei JUd Bucuresti nu exista. poate orasul. geografie... cred ca nu o sa faci fata cerintelor s au mai bine zis nivelului celor de acolo pentru ca nu prea stii lucruri elementare.

| Iva a răspuns:

Pe site-ul ministerului, http://admitere.edu.ro
Informatii despre toate liceele din Bucuresti, cu tot cu dotari si mediile de admitere din anii trecuti, gasesti aici pe Admitere Liceu: http://www.admitereliceu.ro/institutii?judet=10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello,
JUDETUL Bucuresti NU exista. ORASUL Bucuresti sau CAPITALA TARII, da e permis.Incep sa cred ca nu esti in clasa a opta, ci in a doua. Chiar si verisoara mea de 6 ani stie lucruri elementare, dar nu are pretentii de liceu de Bucuresti. Oricum, e alegera ta. Daca nu faci fata, sa nu vi aici sa incepi sa plangi. Poti gasi pe site-ul ministerului educatiei.