| ioanaabt a întrebat:

Hello happy Ce carti interesante mi-ati recomanda ( termin clasa a X-a)- mentionez ca nu imi place Sf-ul happy

10 răspunsuri:
| florinell a răspuns:

Salutare,o carte care mie mi-a placut foarte mult si imi place si acum,iar pe care imi fcae placere sa o citesc oridecate ori am ocazia este,,Dragoste de viata'' de Jack London,iar pentru ca din septembrie vei fi clasa a XI a,ar fi bine sa incepi sa citesti carti pentru bac, deoarece e mai bine sa incepi de pe acum, pentru ca iti va fi mai usor atunci.Incepe sa citesti: Moara cu noroc,Mara,Ion,Morometii,O scrisoare pierduta, Enigma Otiliei, Baltagul si altele.Bafta la scoala si la citit, ma bucar ca iti place sa citesti.Numai bine!

| IcsD a răspuns:

Jane eyre
La rascruce de vanturi
Mara
Rosu si Negru
Dama cu camelii
Mandrie si prejudecata
Doi ochi albastri
Singur pe lume
Doamna in mov
David Copperfield
Adela
Enigma Otiliei
Marile sperante
Anna Karennina
Moartea m-a batut pe umar (gen SF)
Rivala
Accidentul. Orasul cu salcami

Funda?

| IcsD a răspuns:

Din alea eu am citit cateva spr sa iti placa. aia gen SF nu este chiar SF... :d FUNDA?

| AG a răspuns:

Buna
Portretul lui Dorian Gray
Suferintele tanarului Werther
Adela
Invitatie la vals
Elevul Dima dintr-a 7-a
Viata pe un peron de Octavian Paler.
Marin Preda: Delirul
Maitreyi [asta iti trebuie si intr-a 11a]
Enigma Otiliei[e si pentru bac]
Camil Petrescu: Patul lui Procust, Suflete tari
Golful francezului
Justine de Marchizul de Sade

| Andu_7395 a răspuns:

In sfarsit cineva care mai citeste.
Ferma animalelor si 1984 - daca iti plac iti mai spun. Spor.

| totY0 a răspuns:

Insula linkoln de jules verne mi s-a parut super cartea,,,,,

| Cipi_3788 a răspuns:

Sincer eu am citit aproape toate cartile Aghatei Cristie,, Romane politiste de o frumusete aparte... fundita? big grin

| Dannka a răspuns:

O drama sau ceva de genu tiar prinde bine.love strucktongue