| Tarabostes a întrebat:

Ce carti i-ati recomanda unui elev de clasa a 9-a mai interesante, carti care chiar merita citite?

7 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Misterele Parisului de Eugene Sue.

| MadRaven a răspuns:

Încearcă nişte cărţi de G. R. R. Martin, Dostoievski, Eliade, Paler, Stendhal, Homer, Jacques Rousseau, Proust sau Coelho.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Katia demonul albastru-principesa Martha Bibescu
Ciresarii
Roland
Robisson Crusoe
Mara-Ioan Slavici
Moara cu noroc-Ion Slavici
Maytrei-Mircea Eliade
Hamlet-William Shakspeare

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Robert Kiyosaki - tata bogat, tata sarac
Robert Kiyosaki - cadranul banilor

| DanG a răspuns:

Sven Hassel - Gestapo, crede-ma, cand m-am apucat sa o citesc, intentionat am dormit cu ferestrele deschisa pentru a raci si sa nu ma duc a doua zi la scoala pentru a continua-o!

| AntoniaAndreea98 a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi. Este ff interesanta si trebuie citita in clasa a x a sper ca am putut da o mana de ajutor!

| andreeaparaschiv a răspuns:

Este una puțin mai noua cum sa faci sa nu citestii si e foarte interesanta