| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Nu stiu daca e corecta categoria si e ceva urgent asa ca scuze. In Word 2007 pot modifica background'ul astfel incat sa pun o poza de-a mea ca fundal? Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Ilinca a răspuns:

Sigur că da. Accesează meniul Page Layout > Page color > Fill efects. În această fereastră selectezi meniul Picture > Select Picture (aici selectezi poza pe care vrei să o pui de la tine din calculator). > OK.
SAU :
Page Layout > Watermark > Custom watermark. În fereastra care îţi apare bifezi "Picture watermark" (dacă nu este deja bifat) > Select picture (selectezi poza din calculator). Apoi debifezi "washout" (acesta face ca poza să fie foarte puţin vizibilă) iar la "Scale" poţi alege mai multe variante în funcţie de cât de mult din poză vrei să ocupe backgroundul. Apoi dai OK.
Această modalitate îţi arată poza mai "ştearsă" astfel încât să se vadă şi scrisul de deasupra pozei.