| MElyza a întrebat:

Hello!
Poti primi bursa de merit daca ai restanta din anul trecut? Au facut o greseala secretarele, dar tot ele sunt cele care nu vor sa modifice pana la vara.Multumesc!

4 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Bursa de merit o iau studentii integralisti si cu note bune, Daca au gresit secretarele si din cauza asta ai restanta ar trebui sa indrepte situatia si iei bursa, sau mai poti vorbi cu profesorul care a tinut cursul si daca are nota sa o treaca el si este in regula.

| Itanul a răspuns:

Bursa de merit este pentru note bune. Daca ai restanta, cum crezi ca o vei primi?
Oare chiar au facut greseala secretarele? Daca este asa, mergi la decanat. Ori ai cerut reexaminare? Asta, e altceva si nu te ajuta pana la vara.

| MElyza explică (pentru Itanul):

Este la practica.Am 9, 70.Era absurd sa raman. M-au trecut absenta, in loc sa imi puna nota.O sa merg la decan, multumesc!

| alessia5158 a răspuns (pentru MElyza):

Decanul sau prodecanul nu au nicio treaba cu munca secretarelor ---du-te la secretara sefa care le coordoneaza munca! Daca nu exista o secretara sefa, du-te la indrumatorul de an.