| KattyUnknown a întrebat:

Hello TPU. Imi puteti spune ce facultate as putea urma dupa profil de filologie? Funda cele mai multe:*

Răspuns Câştigător
| a34123 a răspuns:

Buna Katty! In general, sa stii ca poti urma cam orice facultate, insa e de indicat sa nu mergi la Mate Info, Politehnica etc. Descopera-ti micile pasiuni si incearca sa le dezvolti, iar facultatea alege-o sa iti fie pe plac, conform pasiunilor tale. Oricum este foarte greu sa profesezi pe profilul pe care ai studiat, deci alege ce iti place. Uite aici o lista cu facultatile din Bucuresti, in caz ca esti din Bucuresti : http://www.listafacultati.ro/bucuresti/index.php

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poti urma filologie (romana + o limba straina), limbi straine, jurnalism, comunicare si relatii publice, drept, psihologie, studii politice si administrative

| millyca a răspuns:

Da, are dreptate Andrei, poti urma orice facultate, insa normal ar fi sa eviti facultatile cu profil tehnic. Nu este obligatoriu sa mergi la litere, dar incerca ceva din sfera stiintelor socio-umane.

| kzor_6016 a răspuns:

Sbiecte
Funda?

| SimoVio a răspuns:

Eu una as vrea sa merg la psihologie.