| robertadenisaroberta a întrebat:

Hello,TPU.Vreau sa dau probele la pedagogic,si mi-am ales cateva poezii pentru recitat si vreo doua cantece,Poveastea unui ciobanas, Miorita.Ati mai avea ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi se par interesante si reprezentative.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce iti place. Poate ca vei gasi niste poezii de Mihai Eminescu care iti fac placrere sa le reciti, sau poate iti place alt autor, etc. Iti recomand sa cauti o poezie care iti place tie, care crezi ca ti s-ar potrivi, pe care ai recita-o cu mare placere. Ex : Glossa - eminescu. Lucian Blaga, Vasile Alecsandri, etc. Gusturile difera. incearca sa vezi ce iti place. Citeste mai intai sa vezi daca poezia ti se pare sau nu interesanta.

| robertadenisaroberta explică (pentru anonim_4396):

Ok,mersi,incerc cu ceva ce mă reprezintă.Dar cantecele ti se par ok? :/

| anonim_4396 a răspuns (pentru robertadenisaroberta):

Da, mi se par interesante si reprezentative.