| vanillagirl a întrebat:

Hellohappy
Vreau să încep să mă pregătesc pentru admiterea la facultate(litere specializarea romana engleza) și aș avea nevoie de niște culegeri. Niște propuneri? Mulțumesc big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. facultatea litere specializarea romana-engleza (adica limbi straine vrei sa urmezi presupun, nu?) ar trebui sa ai un nivel de B2, in cel mai ok caz C1 la engleza. Ia-ti culegeri scrise de autori straini, sunt cele mai ok si ca sa te controlezi ai grija sa aiba Key.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul iti spune clar ca vrea sa faca Litere si tu presupui ca vrea sa faca Limbi Straine. Sunt facultati diferite din cadrul Universitatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Se cheama facultatea de litere, domeniul de limbi straine de exemplu. Nu a precizat cu exactitate ce vrea sa studieze acolo. Nu cred ca exista doar Romana-Engleza ca limbi. Pana si la liceu faci 2 limbi straine