| IDerarioGaming1 a întrebat:

Helou! Am o intrebare. Daca la examenul de capacitate din clasa a 8-a am luat o medie de 8.23 si eu nu intru la liceul la care mi-as fi dorit, mai pot face ceva pentru a intra la un liceu cu o medie mai buna? Am inteles ca se poate face un transfer catre alt liceu dar trebuie indeplinite niste conditii sau ceva-

Va dau un exemplu:
Eu am dat examenul de capacitate si am luat o medie decenta de 8. Eu nu am reusit sa intru la liceul dorit. Ma pot transfera la un alt liceu cu o medie mai buna de pe sem. I?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In clasa a IX-a nu te poti transfera la un liceu cu o medie de admitere mai mare decat cea avuta de tine.
Dupa clasa a IX-a te poti transfera daca media de promovare a clasei este cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa de transfer.