| anonim_4396 a întrebat:

HELP! Am nevoie de ajutor si mai urgent! Indata(pe 22) dau teza la mate si e prima oara cand dau asa ceva! Cu e cu teza? thinking crying

10 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Este o lucrare in care ai mai mult de scris, chestii din toata materia pe semestrul asta, depinde ce iti cade.In a 5-a dai doar la Romana si Mate, mai incolo vei da 3-4 teze. Teza e doar 25% din medie.

| Alexalice10 a răspuns:

Pai ce vrei sa știi? E ca o lucrare doar ca e din toată materia de pe semestrul asta si contează mult la media ta.

| JollyLulu a răspuns:

Wste o lucrare din tot semestrul, care conteaza ceve pentru medie.Primele exericitii sunt usoare, apoi medii si in general la final este o problema mai grea ca sa va departajeze.Voi acum in clasa a 5-a dati decat la algebra si va da lucruri esentiale, nu probleme gen olimpiada, insa la anul' in clasa a 6-a o sa ai partea 1 algebra si partea a 2-a geometrie, care nu e grea daca intelegi figura.Bafta la teza happy!

| SiminaSalvadore a răspuns:

Buna,eu sunt cls a VI-a,si am dat si eu anul trecut teza! deci:teza e o lucrare scrisa, la fel ca un test, din tot ce ai invatat si care inseamna 50% din medie! Eu am avut 8 in teza si numai 10 si mi-a iesit media 10(am avut si vreo 3 de 8 dar a iesit 9, 64 rotunjit 10)!

| didiDia a răspuns (pentru SiminaSalvadore):

Bai, Vampire, teza e 25% din medie, nu 50% cum ai scris tu. Daca ar fi fost 50%, nu ti-ar mai fie iesit niciodata media 10 cu 8 in teza. Pe viitor nu mai induce lumea in eroare si nu te mai lauda cu notele tale!

| SiminaSalvadore a răspuns (pentru didiDia):

Nu ma laud cu notele mele,ok am gresit, si mai greseste omul! Mie asa mi-a zis mama acum un an! Si chiar daca vreau sa ma laud cu notele mele asta e treaba mea, ok? Si tu nu ai niciun drept sa imi zici mie ce sa fac!"Asa ca pe viitor."lasa lumea-n pace!

| HolyPotato a răspuns:

Este o lucrare semestriala care iti poate afecta mediabig grin (In cazul tau, dai doar la romana si matematica) Stai calma si eu am avut mari emotii la prima mea teza, dar a trecut ceva timp de atunci si m-am obisnuit. Nu ai de ce sa iti faci griji daca inveti(A ar trebui sa mentionez ca trebuie sa inveti din toata materia predata pana atunci). Bafta!

| HolyPotato a răspuns:

A,scuze,am uitat sa spun, dureaza o ora intreaga si e impartita in mai multe subiecte. La matematica de obicei subiectul 1 se bazeaza in mare parte pe teorie

| Elsiane a răspuns:

Și eu sunt în aceași dilemă ca tine, numai că eu dau teza la matematică pe 28 și la română pe 22... Păi, mi-a explicat tata astăzi, cred că pot să-ți explic și ție: teza este o lucrare scrisă, adică îți dă de exemplu (la mine) trei subiecte, la matematică trebuie să rezolvi problema după stilul profesoarei/profesorului vostru; la română vă dă de exemplu tot trei subiecte, dar trebuie să scrieți tot ce știi tu despre ele. Baftă pe 22 noiembrie!

| xyxy97 a răspuns:

Pai.la teza se da din toata mateia facuta de la inceputul semestrului...dar profesoara sau profesorul de mate ar trebui sa va spuna din ce va da si daca nu va spune intrebati-l! sper ca te-am ajutat